آرشیو فروردین ماه 1401

يادگيري برنامه نويسي

آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا1

۴ بازديد

آموزش برنامه نویسی

اولین چیزی که بتوانیم برنامه نویسی کنیم آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا این است که اصول اولیه نحو هر زبان برنامه نویسی را بدانیم، یعنی مانند هر زبان دیگری باید بدانیم چگونه خودمان را به درستی بیان کنیم تا ماشین ما دستورات ما را بفهمد. زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارد و هر کدام بسته به محصولی که در نظر گرفته شده است، جهت گیری دارند. به عنوان مثال، برای برنامه ریزی یک برنامه کاربردی که در اندروید کار می کند، زبان های مورد استفاده جاوا و XML هستند.

چیزهای زیادی برای یادگیری / © NextPit

با آموزش برنامه نویسی به تعداد زیادی آموزش، هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی، در قالب PDF، در وب و حتی آموزش های ویدیویی دسترسی خواهید داشت. در این برنامه چندین زبان پیدا می کنیم، که از میان آنها جاوا، C، HMTL5، جاوا عمومی، جی کوئری، پی اچ پی، پایتون، روبی روی ریل و بسیاری دیگر را مشخص می کنم.

بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا برنامه نویسی با بچه هالایت بات

این نرم افزار با هدف قلاب کردن کودکان از سنین پایین به منطق و برنامه نویسی است. برای حل سطوح، آنها باید رویه های اساسی برنامه را درک کنند. پیوندهایی مانند حلقه ها یا شرطی ها، که گاهی درک آنها حتی برای بزرگسالان نیز دشوار است.

با بازی یاد بگیرید برای کودکان و نه چندان کودکان. / © NextPit

این اولین قدم برای درک نحوه کار دستگاه های الکترونیکی ما و بدون نوشتن یک خط کد است. حتی اگر کودک نیستید، ممکن است به شما در درک این مفاهیم انتزاعی نیز کمک کند.

Lightbot: ساعت کددر ایرانیان سایبر گوگل پلی نصب کنید

PBS  آموزش برنامه نویسی اندروید با جاواKIDS ScratchJr.

برای کوچولوها برنامه دیگری نیز داریم که با استفاده از آن می توانند داستان های خود را به لطف روش برنامه نویسی اسکرچ جمع کنند. با این روش قطعات کد با قطعات پازلی جایگزین می شوند که بدون نیاز به نوشتن چیزی به راحتی به هم متصل می شوند.

PBS KIDS ScratchJrدر گوگل پلی نصب کنید

بهترین اپلیکیشن ها برای برنامه نویسیAIDE - IDE برای Android Java C++

این یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) برای جاوا و به خصوص برای اندروید است. بهترین چیز در مورد این IDE این است که در تلفن هوشمند اندرویدی شما قرار دارد، بنابراین دیگر نیازی به کامپیوتر برای توسعه آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا ندارید. درس های عملی برای شروع و یادگیری گام به گام دارد.

برنامه 06مرکز توسعه و آموزش در یک. / © NextPit

ویرایشگر نیز به اندازه کافی خوب است که در کف دست شما باشد. دارای تکمیل کننده کد، جستجوگر کد بلادرنگ و ناوبری هوشمند است. برنامه خود را با یک لمس اجرا کنید و خطاها را با دیباگر جاوا پیدا کنید. دارای صفحه کلید مخصوصی است تا بتواند به سرعت کاراکترهای خاصی را که در برنامه نویسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد (مانند پرانتز) بدون نیاز به جستجوی آنها تایپ کند.

AIDE - IDE برای Android Java C++ آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا در گوگل پلی نصب کنید

ویرایشگر کد Quoda

و پس از یادگیری بسیار، زمان نوشتن کد خود رسید. برای این ما ویرایشگر Quoda را داریم. با این ویرایشگر می توانیم فایل های جدیدی با قالب های از پیش تعریف شده برای زبان های برنامه نویسی مختلف ایجاد کنیم. همچنین دارای صفحه کلیدی است که تمامی کاراکترهای خاص را بدون نیاز به جستجو در داخل کیبورد در دسترس شما قرار می دهد.

برنامه 08برای برنامه نویسی فقط آموزش برنامه نویسی به اندروید خود نیاز دارید. / © NextPit

آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا

۵ بازديد

برنامه نویسی یک مسابقه از راه دور است، اما آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا اکنون می توانید از هر لحظه برای یادگیری برنامه نویسی یا کدنویسی به لطف این برنامه ها (و منابع اینترنتی) برای گوشی هوشمند اندرویدی خود استفاده کنید.

برنامه های زیادی برای برنامه نویسی در اندروید و یادگیری نحوه انجام آن وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق انگلیسی هستند و معمولا کیفیت بهتری دارند، بنابراین توصیه من این است که برنامه نویسی و یادگیری زبان انگلیسی را همزمان یاد بگیرید.

دسترسی مستقیم:اپلیکیشن هایی برای یادگیری برنامه نویسی برنامه هایی برای یادگیری برنامه نویسی به زبان اسپانیایی برنامه هایی برای کودکان برای یادگیری برنامه نویسی برنامه هایی برای برنامه نویسی و نوشتن کد بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری برنامه نویسی

این برنامه مورد علاقه من برای یادگیری مهارت های آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا جدید است. او روش بسیار موثری دارد که در آن شما کمی اطلاعات را می خوانید و سپس باید به سوالات پاسخ دهد تا مفاهیم را محکم کند و به شما بفهماند که واقعاً او را درک کرده اید. این منبع خوبی از زبان ها و سایر ابزارهای اساسی مانند Git دارد.

یادگیری باید سرگرم کننده باشد. / © NextPitانکی: کدهای بهتر یاد بگیرید، روزانه در گوگل پلی نصب کنید

LearnJava

برای شناخت عمیق زبان، هیچ چیز بهتر از برنامه های SoloLearn نیست. شما نیازی به دانش قبلی ندارید. خوب، فقط کمی انگلیسی. موضوعات برای خواندن و یادگیری سریع، آسان و موثر طراحی شده است. یک راه بسیار مفید برای غوطه ور شدن در برنامه نویسی شی گرا.

گام به گام برنامه نویسی را یاد بگیرید. آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا / © NextPit

بعد از هر بلوک، می‌توانید آزمونی بگیرید تا میزان آموخته‌های خود و اینکه آیا نیاز به پیشرفت بیشتری دارید یا خیر. دو بار فکر نکنید و با این آموزش عالی شروع به یادگیری گام به گام کنید. با همین روش می توانید زبان های بیشتری مانند C++، HTML5، PHP، JavaScript و غیره را برای یادگیری پیدا کنید.

جاوا را یاد بگیریددر گوگل ایرانیان سایبر پلی نصب کنیدمرکز برنامه نویسی

این یک کتابچه راهنمای با نمونه هایی از برنامه های پایه و مثال های استاندارد برای کسانی است که می خواهند برنامه نویسی یاد بگیرند. دارای چندین زبان است که می توانید شامل C، HTML، Java، PHP، Python و غیره باشید. تمام نمونه هایی که دانلود می کنید به صورت آفلاین قابل مشاهده هستند، فقط باید یک بار آن را دانلود کنید تا بتوانید در هر زمان از نمونه ها لذت ببرید.

برنامه 07نمونه های برنامه نویسی در نوک انگشت شما. / © NextPit

این یک برنامه بسیار سبک و شهودی آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا است، اما در حال حاضر شما نمی توانید خیلی بیشتر از مشورت با نمونه ها انجام دهید. در هر صورت، توسعه دهندگان قول می دهند که به زودی ارجاعاتی به مستندات و ویژگی های بیشتر درج خواهند کرد.

مرکز برنامه نویسی، کدنویسی را یاد بگیریددر گوگل پلی نصب کنیدمنابع آنلاین برای یادگیری برنامه نویسی

در یوتیوب می‌توانید هزاران آموزش برای تقریباً همه زبان‌هایی که پیشنهاد می‌کنید پیدا کنید. یک راه عالی برای یادگیری کد بازی کردن است و برای آن وب سایت CodeCombat بهترین پلتفرم است.

گوگل همچنین پلتفرم مخصوص آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا به خود را برای آموزش برنامه نویسانی با قلب نوع دوست دارد. در Made W/ Code می‌توانید در حین یادگیری پروژه‌های بهبود محیط زیست، فقر، صلح یا برابری کمک کنید. حتی یک ماژول دارد که در آن شخصیت‌های Inside Out (با عنوان Intense-Mind در آمریکای لاتین و Inside Out در اسپانیا) به ما کمک می‌کنند تا کمی بیشتر در مورد برنامه‌نویسی بیاموزیم.

امکان دیگر برای کشف کدهای بیشتر از طریق F-droid، یکی از بازارهای جایگزین است، زیرا برنامه های بسیاری دارد که دارای مجوز منبع باز هستند، که می توانید مستقیماً در GitHub با آنها مشورت کنید.

بهترین برنامه های کاربردی برای آموزش برنامه نویسی یادگیری برنامه نویسی به زبان اسپانیایی

برنامه نویسی کودکان من

۷ بازديد

امروزه، Lua به دلیل منحنی یادگیری  برنامه نویسی کودکان  کوتاه و سهولت استفاده، همچنان به عنوان یک زبان برنامه نویسی بسیار محبوب، عالی عمل می کند.

 

طرح

Scheme 40 زبان برتر در لیست زبان های برنامه نویسی را می بندد. این یک گویش مینیمالیستی از خانواده زبان های برنامه نویسی Lisp است. Scheme یکی از آن فناوری‌های خوب قدیمی است که در سال 2004 م برنامه نویسی کودکان طرح شد.

 

از آن زمان، تقاضای آن به تدریج کاهش یافته و تا رتبه 68 در سال 2017 کاهش یافته است. این طرح اکنون عمدتاً برای آموزش ایده های ضروری زبان های برنامه نویسی استفاده می شود. و اگرچه در واقع برای همه اهداف طرا برنامه نویسی کودکان حی شده است، شما به سختی آن را در خارج از دانشگاه خواهید دید.

 

منطق نردبان

اگر در مورد زبان‌های خاص صحبت می‌کنیم، Ladder Logic احتمالاً بهترین زبان از همه آنهاست. در ابتدا از آن برای مستندسازی برنامه نویسی کودکان  طراحی قفسه های رله استفاده می شد. اینهاروزها، این یک زبان برنامه نویسی گرافیکی با کاربری آسان در تولید و کنترل فرآیند است.

 

Ladder Logic را نمی توان محبوب ترین زبان برنامه نویسی دان برنامه نویسی کودکان ست. با این حال، کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) مورد استفاده در برنامه های کنترل صنعتی را تامین می کند.

 

VBScript

VBScript که زمانی یک زبان برنامه نویسی برای شک برنامه نویسی کودکان ست جاوا اسکریپت بود، اکنون به آرامی در حال نابودی است.