تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور

يادگيري برنامه نويسي

تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور

۱۲ بازديد

اعتراف مي كنم كه هيچ برنامه كدنويسي تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور كه تا به حال تجربه كرده ام براي همه كودكان 4 تا 5 ساله 100٪ بصري نيست. اما ScratchJr در توانايي خود براي بيهوده كردن مفاهيم چالش برانگيز در يك تصوير بسيار نزديك است. احتمالاً والدين هنوز بايد توضيح دهند كه پرچم سبز چه كار مي كند، و چند بلوك ديگر نيز وجود دارد كه بايد توضيح داده شوند. اما مفاهيم ساده هستند و وقتي بچه ها توضيح اوليه را داشتند، بايد پروژه هاي فهرست شده در زير را ايجاد كنند.

گرافيك بچه پسند

گرافيك ScratchJr بهتر از Scratch است، اما گزينه هاي زيادي براي پس زمينه و شخصيت ها وجود ندارد. هر شخصيت در ScratchJr با در نظر گرفتن كودك ساخته شده است و شاد و دوستانه به نظر مي رسد. همچنين يك نسخه PBS-kids از ScratchJr وجود تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور دارد كه ممكن است براي بچه هايي كه مي خواهند از شخصيت هاي بچه هاي PBS در پروژه هاي خود استفاده كنند جذاب باشد.

براي واضح تر، من عاشق ScratchJr هستم و فكر مي كنم براي بچه هاي جوان فوق العاده است، اما بايد در مورد برخي از نقاط ضعف برنامه واضح باشم. سادگي بلوك هاي كدنويسي در ScratchJr فضاي زيادي براي ايجاد يك بازي باقي نمي گذارد. مي توان يك بازي پيچ و خم پيچيده تر از بازي زير ايجاد كرد، و ممكن است بتوان نوع ديگري از تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور بازي را انجام داد، اما در كل، من آن را براي محدوده سني ما و خارج از محدوده معمولي ScratchJr چالش برانگيز مي دانم. در نظر گرفته شده است.

 

ScratchJr نيز ساده نيست به اين معنا كه كدنويسي ساده نيست. من اين پست را با در نظر گرفتن اين واقعيت ايجاد كردم: اكثر بچه ها/مردم سختي مي كشندوقتي براي اولين بار سعي مي كنند مشكلات برنامه نويسي كامپيوتر را حل كنند. يك آي‌پد ۵ ساله را با ScratchJr تحويل دهيد، و احتمالاً مي‌توانند عكس‌ها را ويرايش كنند، اما بعيد است كه بدون راهنمايي اوليه، داستاني قانوني ايجاد كنند. اين به همان اندازه كه مي تواند ساده است،تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور اما كاملاً شهودي نيست. فكر مي‌كنم پروژه‌هاي زير مي‌توانند پل و معرفي خوبي براي بلوك‌ها ارائه دهند. اگر به دنبال آموزش ساختارمندتري هستيد، اين كمپ هاي تابستاني ScratchJr را بررسي كنيد.

 

در نهايت، اگر معلم هستيد و مي‌خواهيد از ScratchJr استفاده كنيد، ذخيره پروژه‌ها مي‌تواند پيچيده باشد زيرا حساب‌هايي مانند Scratch تنظيم نشده‌اند. مي‌توانيد فايل‌ها را به دستگاه ديگري كه داراي ScratchJr است صادر كنيد، اما ايرانيان سايبرنمي‌توانيد آن را در iCloud يا در حساب خود ذخيره كنيد. بنابراين توصيه مي‌كنم اگر بچه‌ها مي‌خواهند در پروژه‌هايشان تداوم داشته باشند، آي‌پدي را كه استفاده مي‌كنند، پيگيري كنند.

پروژه هاي Scratch Jr

قبل از اينكه به پروژه ها بپردازيم، يك يادداشت سريع. من فكر مي‌كنم كه كتاب‌ها و درس‌هاي بسيار در مورد برنامه‌نويسي براي بچه‌ها، تفكر و حل مسئله را كه برنامه‌نويسان واقعي كامپيوتر انجام مي‌دهند، از بين مي‌برند. معمولاً آنچه براي بچه‌ها مي‌بينم يك آموزش گام به گام است كه اغلب دانش‌آموزان را راهنمايي مي‌كند كه دقيقاً چه كدي تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيور بايد در كجا قرار گيرد، بدون اينكه كودك مسئوليتي براي يادگيري يا به خاطر سپردن داشته باشد. (با اين حال، من اين كتاب را روي ScratchJr آزمايش كرده ام و آن را دوست دارم. پروژه هاي بسيار خوبي دارد.)

 

هميشه در برنامه نويسي نيازي به يادآوري نحو نيست، اما يادگيري مفاهيم پشت برنامه نويسي بسيار مهم است. و من مي ترسم كه بسياري از بچه هايي كه سعي در يادگيري برنامه نويسي كامپيوتري دارند اين كار را انجام ندهند زيرا هرگز آن مهارت هاي تفكر انتقادي، حل مسئله و صبر به آنها آموزش داده نشده است. چالش‌هاي زير تفاوت اسكرچ با اسكرچ جونيورغيرممكن نيستند، اما اميدوارم قبل از دادن نكاتي به او يا اجازه رفتن به پروژه بعدي، به فرزند/دانش‌آموز خود اجازه دهيد در صورت گير افتادن كمي دست و پا بزند. من همچنين در مورد اشتراك گذاري كد خود بحث كرده ام، اما مخالف آن هستم.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در رویا بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.