برنامه نویسی کودکان

يادگيري برنامه نويسي

برنامه نویسی کودکان

۴ بازديد

با تسلط بر هر دو زبان برنامه نویسی این بچه ها، برنامه نویسی کودکان بچه ها ایده اولیه نحوه ساخت یک صفحه وب را دریافت می کنند. بچه ها می توانند خلاقیت خود را کشف کنند و به راحتی صفحات وب ایجاد کنند.

یاقوت سرخ

Ruby در مقایسه با سایر زبان های کدنویسی ساده ترین الگوی نحوی را دارد. آنها به جای اینکه همه چیز را برای کودک توضیح دهند، راهنمایی های خود توضیحی برای آنها ارائه می کنند. این برای بچه هایی که هنوز در زمینه برنامه نویسی شروع می کنند بسیار مفید است. در پایان، اگر بچه ها بخواهند فیلمنامه ها را درست بنویسند، باید مفاهیم را درک کنند. روبی در واقع یک زبان قدرتمند است و در ابتدا برای ایجاد توییتر از آن استفاده شد، واقعیتی که می توانید به کودک خود برنامه نویسی کودکان بگویید و علاقه او را جلب کنید.

آلیس

آلیس برای آموزش مفاهیم برنامه نویسی شی گرا ایجاد شد. این یک ابزار سه بعدی است، و برای کودکان، برای یادگیری نحوه ایجاد بازی، انیمیشن و غیره عالی است.

این زبان برنامه نویسی دارای دکمه پخش آسان و رابط کشیدن و رها کردن است که درک سبک عملکرد آن را برای بچه ها آسان می کند. به طور کلی، آلیس یک پلت فرم عالی برای کودکان است که بتوانند شرکت مبتنی بر بلوک را درک کننددینگ با این حال، این زبان در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی بچه ها، سطح بالایی از عقب ماندگی را برنامه نویسی کودکان نشان می دهد.

دانشگاه کارنگی ملون آلیس را توسعه داد، و اگرچه وب سایت ایرانیان سایبرشیک به نظر نمی رسد، حقیقت این است که هنوز در مرحله توسعه است.

دارت

دارت یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که کلاس تعریف شده است. مشابه Go، یک زبان جمع آوری زباله است و از نحو به سبک C استفاده می کند. دارت با رابط‌های پشتیبانی، کلاس‌های انتزاعی، میکس‌ها و سیستم‌های نوع صدا، می‌تواند برای ساخت برنامه‌های سرور، دسکتاپ، وب و موبایل استفاده شود.

Flutter، برنامه‌نویسی متن‌باز برای موبایل که توسط گوگل برای ایجاد اپلیکیشن‌ها ساخته شده است، نیز با دارت نوشته شده است. این زبان دارای ویژگی هایی است که مشابه کاربران در زبان های ایستا و پویا است، بنابراین درک آن را برای آنها آسان می کند. همچنین، با استفاده از دارت، بچه ها می توانند انیمیشن ها و انتقال های روان ایجاد کنند و  برنامه نویسی کودکان از کل تجربه لذت ببرند.

زنگ

زنگ برای ارائه عملکرد و ایمنی بالا مشهور است. از نظر نحوی که از نحو استفاده می شود، شبیه به C++ است. با این حال، تنها تفاوت این است که Rust ایمنی حافظه را ارائه می دهد. همانطور که محبوبیت پیدا کرد، مایکروسافت آن را برای ارائه مولفه های نرم افزاری ایمن و حیاتی آزمایش کرد.

از سال 2016، Rust هر ساله در نظرسنجی توسعه دهندگان Stack Overflow به عنوان "دوست داشتنی ترین زبان برنامه نویسی" معرفی شده است. این روزها کاربران Rust شامل شرکت های بزرگی برنامه نویسی کودکان  مانند Dropbox می شوند. Rust جدا از ارائه ابزارهای داخلی، ابزارهای توسعه بسیاری نیز دارد. انجام تست های فازی و مبتنی بر ویژگی و محک زدن در Rust بسیار آسان است.

این پلتفرم از پشتیبانی قوی جامعه برخوردار است. می‌توانید از طریق چت، تالار گفتمان کاربر، Rust subreddit، چت روم، و پرسش‌ها و پاسخ‌های سرریز پشته به آنها دسترسی پیدا کنید. سیستم حافظه قوی Rust تضمین می کند برنامه نویسی کودکان که در نوشتن کد هیچ خطایی مرتکب نشوید. با این حال، موزیلا اخیراً تعداد زیادی از کارکنان Rust را اخراج کرده است و این موضوع آینده آن را با علامت سوال روبرو می کند.

ریسمان

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد